2η συνεχόμενη τηλε διάσκεψη, για την ανακατασκευή της ιστορικής γέφυρας του Κεριτη.
![2η συνεχόμενη τηλε διάσκεψη, για την ανακατασκευή της ιστορικής γέφυρας του Κεριτη.](https://seliniotikespinelies.gr/wp-content/uploads/2021/07/Screenshot_337-850x560.png)
Στη σημερινή 2η συνεχόμενη τηλε διάσκεψη, για την ανακατασκευή της ιστορικής γέφυρας του Κεριτη.Συνεδρίασε με παρόντα τα μέλη της επιτροπής παρακολούθησης και το επιτακτικό θέμα που έθεσε ο Δημος Πλατανιά ήταν να υπάρξουν άμεσα πρόδρομα έργα για την διάσωση των εναπομείναντων τμημάτων , έως γίνουν οι μελέτες για την ανακατασκευή της .
Παράλληλα έχει κατατεθεί ήδη η μελέτη περιβαλλοντικών επιπτώσεων για τη νεα γέφυρα του αλικιανου στον κεριτη ποταμό και μετά τη διαβούλευση, που υποχρεωτικά διεξάγεται, το έργο της χρηματοδότησης για την κατασκευή της, ´ μπαίνει ´ στην τελική ευθεία !